IMG_5595

Water Retainer® jest produktem organicznym, utrzymującym wodę w glebie. Ogólnie rzecz biorąc, po aplikacji produktu uzyskujemy okres trzech miesięcy. w czasie których, w przypadku odpowiedniego zastosowania, zdolność zatrzymywania wody w glebie jest znacznie większa.

Rośliny mogą przetrwać dwukrotnie dłużej w ekstremalnych warunkach suszy bez poważnych uszkodzeń, co procentuje zmniejszeniem straty plonów oraz obniżeniem stresu rośliny co bezpośrednio przekłada się na poziom wydajności rolnictwa.

Należy pamiętać, że wysuszona gleba może zmienić się w glebę nieprzyjmującą wody. Zmniejszający się pobór wody z opadów atmosferycznych zwiększa szanse na wypłukiwanie gleby, co skutkuje mniejszą ilością użytecznej wody dla naszych roślin i powoduje całkowitą utratę wydajności.

Przy zastosowaniu Water Retainer® gleba jest w stanie dodatkowo pobierać wilgoć z powietrza w okresach wysokiej wilgotności (o świcie i w nocy przy pojawianiu się mgły). Water Retainer® efektywnie zmniejsza parowanie i zatrzymuje wodę naturalnie cieknącą głębiej, tak by utrzymać ją w górnej warstwie gleby.

Water Retainer® może być aplikowany podczas każdego opryskiwania powierzchni lub zastosowane w wodzie do nawadniania, o możliwie różnych poziomach rozcieńczenia.
W czasie, w którym woda poprzez deszcz lub nawadnianie wnika w glebę, Water Retainer® przywiązuje się do zarówno korzeni roślin, jak i grudek gleby, zwiększając nasze rezerwy wody.

Produkt jest higroskopijny, a zatem żeby zyskać efekt czerpanie wody za pomocą Water Retainer po spryskaniu zieleni lub samej rośliny, zmyć środek z powierzchni przez nawadnianie ok. 2-2,5 mm wody (bez tej czynności, możemy uzyskać efekt przeciwny i doświadczyć lokalnego odwodnienia).

Pomaga wszystkim typom roślin, wszystkim rodzajom gleby.
Przy fachowej aplikacji, Water Retainer® działa z wszystkimi rodzajami roślin i gleb.
Dzięki naszemu środkowi zużycie wody rośliny spadnie nawet o 50%.

Nasz produkt został wynaleziony przez wybitnych naukowców z Uniwersytetu im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie oraz Uniwersytetu Rolniczego św. Stefana w Gödöllő, a następnie przetestowany podczas eksperymentalnej uprawy rolnej na działce o pow. 30.000 ha z wykorzystaniem jednocześnie tradycyjnych i bio-organicznych metod.